Wczytuję dane...

Mapa trendów 2021 - Gdzie znajduje się Noble Lashes?

Mapa trendów 2021 - Gdzie znajduje się Noble Lashes?

Od 2018 roku infuture.institute przygotowuje Mapę Trendów. To autorskie narzędzie, które ułatwia firmom i organizacjom pracę z trendami, ale również służyć pomocą przy podejmowaniu decyzji strategicznych. Dzięki stałemu monitorowaniu trendów instytut gromadzi wiedzę o zagrożeniach, wyzwaniach i szansach, które pojawiają się w danych obszarach i co roku aktualizuje narzędzie.Tegoroczna mapa zawiera 42 trendy, które zostały podzielone na 5 kategorii:

  1. trendy technologiczne,
  2. trendy ekonomiczne,
  3. trendy środowiskowe,
  4. trendy społeczne,
  5. trendy polityczno-regulacyjne.
Najwięcej trendów znalazło się w kategorii technologicznej – jest ich 16. Ze względu na pandemię COVID-19 w stosunku do ubiegłego roku widać kilka istotnych zmian. Trendy nie tylko przesunęły się do przodu (tzn. ich adaptacja w społeczeństwie przyspieszyła), ale też zatrzymały się na swoich pozycjach ubiegłorocznych, a nawet cofnęły.

Które trendy przekładają się na konkretne rozwiązania i decyzje w Noble Lashes?

Being good

Marki biorą na siebie odpowiedzialności za świat, w którym funkcjonują (walczą o różnorodność, zrównoważoną produkcję czy niwelowanie nierówności płacowych kobiet i mężczyzn). Od kilku lat rośnie zainteresowanie kosmetykami, które powstają na bazie naturalnych składników. To zainspirowało nas do opracowania BIO produktów czerpiących bezpośrednio z natury. Współpracujemy z polskimi laboratoriami, które zajmują się produktami z serii Polish Premium Quality. Nasze kosmetyki przechodzą szereg testów, między innymi są testowane dermatologicznie i otrzymują certyfikaty jakości. Pracujemy zgodnie z normą środowiskową ISO 14001 i normą zarządzania jakością ISO 9001, dzięki czemu nasze kosmetyki są zgodne z normami obowiązującymi na terenie Unii Europejskiej.

Rosnąca rola kobiet

Trend, określany także jako #girlpower czy #womenomics, dotyczy rosnącej roli kobiet w życiu społecznym, ekonomicznym czy politycznym. Noble Lashes niezmiennie od 2010 roku wspiera kobiety oraz kobiece biznesy, zarówno w Polsce jak i na świecie.

Life after plastic

Chcemy być odpowiedzialni - zwracamy uwagę na to, co jemy i w jaki sposób o siebie dbamy. Nie chcemy przyczyniać się do niszczenia środowiska. Coraz częściej zwracamy uwagę na nadmierne wykorzystanie plastiku oraz na szukanie równie wytrzymałych i tanich alternatyw, odpadków z procesu produkcji jak i zupełnie nowych materiałów. Zwracamy uwagę na to, jak produkty są wytwarzane i pakowane. Kochamy less waste, czyli dążenie do generowania jak najmniejszej ilości odpadów. Branża beauty, która jeszcze do niedawna kojarzyła się z tym, co jednorazowe, coraz częściej oferuje kosmetyki i środki czystości w opakowaniach, które można uzupełniać. Wielu producentów zdecydowało się również na zakończenie swojego romansu z jednorazowymi opakowaniami z plastiku. Również Noble Lashes!

Ogłosiliśmy niedawno, że wszystkie małe i średnie zamówienia będą dostarczane w nowych opakowaniach wykonanych z kartonu, który w 100% nadaje się do ponownego przetworzenia lub kompostowania. Dodatkowo wszystkie nasze rzęsy posiadają już nowe i ekologiczne paletki, wygasiliśmy produkcję plastikowych opakowań Russian Volume Premium i zamierzamy wyprzedać je do końca tego roku.