Wczytuję dane...

Higiena rzęs - Noble przy kawie

Higiena rzęs - Noble przy kawie

Higienę rzęs możemy podzielić na dwa etapy. Pierwszy z nich, to higiena zabiegowa, drugi to pielęgnacja rzęs przedłużonych już przez naszą klientkę.

Higiena zabiegowa to etap, na który ogromny wpływ ma stylistka. Sama higiena ma ogromny wpływ na trwałość aplikacji, którą wykonamy. Przed zabiegiem zawsze, niezależnie od tego czy nasza klientka umyła sobie przed chwilą rzęsy, czy nie, musimy dopilnować, aby naturalne rzęsy były dokładnie oczyszczone. Stylistki bardzo różnie do tego podchodzą, niektóre myją swoim klientkom rzęsy, inne z kolei chcą, aby klientki myły je samodzielnie. Jakie ja mam do tego podejście? Wychodzę z założenia, że kiedy pozwolimy naszym klientkom umyć rzęsy przed zabiegiem, jesteśmy w stanie nauczyć je, w jaki prawidłowy sposób myć rzęsy na co dzień. Również, potem kiedy klientka będzie przychodziła do nas na uzupełnienia, będziemy w stanie kontrolować, czy aby na pewno dobrze wytłumaczyłyśmy, pokazałyśmy, w jaki sposób powinna pielęgnować rzęsy.Mycie rzęs oraz powiek przed zabiegiem


Higiena zabiegowa to etap, którego absolutnie nie możemy pomijać. Nie może być sytuacji kiedy nasza klientka przychodzi na zabieg, a my ją kładziemy i od razu odtłuszczamy rzęsy naturalne, bądź już przedłużone (kiedy klientka przychodzi na uzupełnianie). 

 

Dlaczego taka sytuacja nie może mieć miejsca? 

Nasza skóra wytwarza sebum i łój. Obie rzeczy są tłuste i znajdują się na naszej skórze. Mogą przedostać się również na rzęsy. Jeżeli chcemy, żeby aplikacja była trwała i miała większą trwałość – myjmy rzęsy ciepłą wodą, która dobrze rozpuści tłuszcz. Dodatkowo używajmy do tego specjalnych szamponów. W Noble Lashes mamy dwa rodzaje szamponów. Szampon gotowy, nie musimy nic z nim robić, możemy od razu go użyć. Drugi produkt to szampon w saszetce, dodajemy go do butelki pianotwórczej, dopełniamy wodą przegotowaną, przefiltrowaną lub niegazowaną. Taki produkt nakładamy na nasze dłonie lub pędzelek, który pięknie wchodzi w przestrzenie międzyrzęsowe, domywa zarówno powiekę jak i rzęsy. Produkt ten nakładamy nie tylko na rzęsy, ale również na powiekę – pamiętajmy o tym. Później spłukujemy ciepłą wodą i osuszamy ręcznikiem. Jako stylistki musimy edukować nasze klientki. Powinnyśmy stanąć z nimi przy umywalce, pokazać jakie ruchy należy wykonać, jak powinno wyglądać mycie oraz jak dużo preparatu nałożyć. Potem, przy każdym uzupełnieniu musimy kontrolować, czy na pewno wszystko zapamiętały i zrozumiały. Zastanówmy się, czy używamy odpowiednich słów i nie obrażamy klientki. Róbmy to delikatnie i profesjonalnie, dbając o to, aby klientka na pewno dobrze domywała rzęsy.Edukacja z zakresu pielęgnacji rzęs


Drugi etap to higiena rzęs na co dzień, czyli pielęgnacja. Jest to z kolei bardzo istotne, aby oczywiście zwiększyć trwałość aplikacji a dodatkowo chronić skórę przed stanami zapalnymi bądź, co gorsza, bakteryjnymi - powiek, brzegów powiek jak i oka. W momencie, kiedy nasza powieka jest brudna, lub znajdują się na niej bakterie, bardzo łatwo o stan zapalny oczu. Jeżeli przy pierwszej wizycie wytłumaczymy i wszystko pokażemy naszej klientce, nie powinno być z tym problemu. Czasami musimy usiąść i jeszcze raz wytłumaczyć, powiedzieć, że rzęsy przede wszystkim pełnią funkcję ochronną naszego oka. Jeżeli w przestrzeniach międzyrzęsowych, czy na rzęsach będzie pojawiał się jakikolwiek brud i nie będzie on domywany, to trwałość aplikacji się osłabi, a dodatkowo możemy doprowadzić do stanów zapalnych oczu, co jest absolutnym przeciwwskazaniem do wykonania kolejnych aplikacji. W takiej sytuacji nasza klientka musi udać się do lekarza. Oczywiście zarówno my jak i nasze klientki chcemy, aby rzęsy  trzymały się jak najdłużej, więc tłumaczmy im, że klej nie lubi tłustych rzeczy. Kremy i aplikatory do rzęs lub powiek to nie wszystko. Pamiętajmy, że sebum i łój, który produkuje nasza skóra, również są tłuste!

Jeżeli macie problem, z tym że wasze klientki nie do końca dbają o rzęsy, zastanówcie się, czy na pewno dobrze z nimi rozmawiacie.
Artykuł powstał na podstawie filmu z serii Noble przy kawie
Autor: Katarzyna Dobrowolska
Instruktorka Noble Lashes