Wczytuję dane...

Stwórz sama żel do dezynfekcji - krok po kroku

Stwórz sama żel do dezynfekcji - krok po kroku

Trwający obecnie trudny dla nas wszystkich czas  może być okazją do działania. W walce z wirusami i bakteriami najważniejsza jest odpowiednia higiena oraz ostrożność. Znajdziesz tutaj przepis na domowy żel do dezynfekcji, który możesz przygotować sama. Produkt DIY pomoże Ci w ochronie Ciebie i Twoich najbliższych. Zobacz także gotowe artykuły do dezynfekcji dostępne na naszej stronie. 

 

Co powinno się znaleźć w żelu antywirusowym i antybakteryjnym? 

Po pierwsze, alkohol. To on zabija bakterie, wirusy i grzyby. Niestety ma też efekt uboczny, może bardzo wysuszyć naszą skórę. Pomocny okaże się łatwo dostępny żel aloesowy. To on zapobiegnie nadmiernemu wysuszaniu się naskórka. Dodatkowo dodajemy ulubiony olejek antybakteryjny i gotowe!    

 

Żel do dezynfekcji, zrób to sama

 

Przygotowanie żelu krok po kroku:

1. Przygotuj pojemnik w którym będziesz przechowywać żel. Najlepiej wybrać ten z tradycyjnym dozownikiem. 

2. Wlej do pojemnika 1/4 szklanki żelu aloesowego.

3. Dodaj 1-2 łyżki spirytusu.

4. Dodatkowo dodaj ok. 30 kropli ulubionego olejku antybakteryjnego (np. z drzewa herbacianego).

5. Wszystkie składniki dokładnie wymieszaj.  

 

Taki płyn utrzyma swoją ważność przez około 2-3 miesiące. Przed każdym użyciem pamiętaj, żeby wstrząsnąć buteleczką. Używaj żelu tak często jak tego potrzebujesz, szczególnie w sytuacjach kiedy mycie rąk jest utrudnione.  

 

W Noble Lashes możesz teraz kupić gotowy płyn do dezynfekcji  Dzięki jego innowacyjnej recepturze opartej na etanolu skutecznie zabija do 99,9% wirusów i bakterii. Żel antybakteryjny i przeciwwirusowy znajdziesz na stronie w dużej pojemności, aż 500ml preparatu.